Úpravovňa vody pre automobilovú výrobu – prípadová štúdia Culligan

Späť domov
júl. 2 2024 ⋅ 2 min. čítania

Culligan navrhol a vytvoril úpravovňu vody pre automobilovú spoločnosť so sídlom v Emilia-Romagna v Taliansku. Spoločnosť potrebovala použiť dva rôzne typy vody, s rôznou vodivosťou.

Culligan navrhol a vytvoril úpravovňu vody pre automobilovú spoločnosť so sídlom v Emilia-Romagna v Taliansku. Spoločnosť potrebovala použiť dva rôzne typy vody, s rôznou vodivosťou: na miešanie kvapalín maziva a chladiacej kvapaliny na mechanické obrábanie. Objemy spotrebovanej vody boli rozdielne a menili sa v závislosti od výroby, preto zákazník potreboval dve samostatné skladovacie nádrže. Množstvo upravovanej vody bolo 4,5 m3/h, využívanej v dvoch pracovných zmenách v celkovom rozsahu 16 hodín počas 6 dní v týždni.

RIEŠENIE, navrhnuté spoločnosťou Culligan

Prostredníctvom série špecifických úprav sa voda z vodovodu posiela do systému, ktorý využíva proces reverznej osmózy, ktorý umožňuje, aby sa z vody odstránili takmer všetky látky v nej prítomné, či už suspendované alebo rozpustené.

Systém je navrhnutý tak, aby produkoval dva druhy vody s rôznou vodivosťou pre uspokojenie technických potrieb zákazníka.

VÝHODY PRE ZÁKAZNÍKA

  • Väčšia kontrola výroby.
  • Vyššia účinnosť a presnosť pri miešaní a dávkovaní chladiacich kvapalín, čo sa premieta do nižších nákladov na prácu a materiál pre spoločnosť.
  • Diaľkové ovládanie všetkých riadiacich a poplachových systémov, ktoré umožňuje bezpečný zásah kedykoľvek a aj vďaka vhodne dimenzovaným zásobníkom predvídať a zvládať akékoľvek špičky v dopyte po vode alebo potrebe zásahu závodu.

Ostatné články

Zdravotníctvo
Energetika
Výroba
IT
Zdravotníctvo
Energetika
Výroba
IT
Zdravotníctvo
Energetika
Výroba
IT
Zdravotníctvo
Energetika
Výroba
IT

Ponúkané
technológie

Komplexná ponuka technológií pre úpravu vody. Rozsah našich služieb je od poradenstva, návrhu technológie, realizácie, údržby, záručný servis aj pozáručný servis.

Sme Vám plne
k dispozícií

Máte záujem o technológiu pre Vašu firmu alebo máte na nás otázku? Neváhajte nás kontaktovať a radi vám pomôžeme s priemyselným riešením presne pre vás.
Michal Servátka
Aquael M.S Servis
Úpravovňa vody pre automobilovú výrobu – prípadová štúdia Culligan – Aquael ~ ponuka technológií na úpravu vody v priemysle